Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24 godzin i potwierdzimy termin wizyty.
Dziękujemy! Formularz został przesłany pomyślnie.Aktualności

bezpłatne warsztaty dla opiekunów nieformalnych - trwa nabór uczestników na sobotę 21 kwietnia w warszawskiej MAZOWII
2018.03.05

Warsztaty są prowadzone przez pielęgniarki i fizjoterapeutów MEDI-system, którzy specjalizują się w opiece długoterminowej i rehabilitacji seniorów. Mają charakter praktyczny.

Kto może uczestniczyć w warsztatach?

Warsztaty są skierowane do wszystkich osób zapewniających opiekę domową niesamodzielnym czy przewlekle chorym bliskim w podeszłym wieku. Zaproszenie jest jednak kierowane w szczególności do „początkujących” opiekunów, którzy - dzięki praktycznym wskazówkom - mogą już od pierwszych dni sprawowania opieki stosować techniki i sposoby, które im to ułatwią.

Program warsztatów

Moduł opiekuńczo-pielęgniarski

 • Skutki długotrwałego unieruchomienia
 • Żywienie i karmienie osoby w podeszłym wieku/przewlekle chorej
 • Higiena (kąpiel całego ciała i zmiana pieluchomajtek w łóżku, toaleta jamy ustnej, profilaktyka odleżyn)

 Moduł rehabilitacyjny

 • Pozycje ułożeniowe – jak prawidłowo zmieniać pozycje chorego
 • Jak łatwo i skutecznie przemieszczać pacjenta bez użycia siły
 • Aktywizowanie seniora – najlepsza droga do samodzielności

Harmonogram warsztatów w 2018 (zawsze sobota)

MAZOWIA

Ul. Mazowiecka 6/8, Warszawa - zapisy telefoniczne: 22 266 88 46

 • 10 lutego
 • 21 kwietnia
 • 15 września
 • 27 października

KONSTANCJA

Ul. Lipowa 1, Bielawa, gm. Konstancin-Jeziorna - zapisy telefoniczne: 22 266 88 47

 • 24 lutego
 • 19 maja
 • 20 października

OSTROWIA

Wólka Ostrożeńska 15a, Górzno (k. Garwolina) - zapisy telefoniczne: 25 747 87 80

 • 17 marca
 • 29 września

HONORATA

Ul. Główna 31

41-503 Chorzów

ZAPISY: + 48 784 957 656

 • 20 stycznia
 • 24 marca
 • 9 czerwca
 • 22 września

ZAPISZ się na warsztat

 • mailowo – wysyłając mail na adres właściwy dla danego ośrodka:

warsztaty.mazowia@medisystem.pl

warsztaty.konstancja@medisystem.pl

warsztaty.ostrowia@medisystem.pl

warsztaty.honorata@medisystem.pl

 
Opinie uczestników warsztatów

Dziękuję bardzo za możliwość uczestniczenia w zorganizowanych przez MEDI-system warsztatach dla opiekunów nieformalnych. Czas warsztatów minął bardzo szybko i poczułam się po nich pewniej jako opiekun. Przypuszczam, że dla różnych uczestników różne części warsztatu były ważne ze względu na ich indywidualną sytuację. Dla mnie najbardziej pożyteczne były ćwiczenia prezentowane przez panią rehabilitant z możliwością ich przećwiczenia wzajemnego z innymi uczestnikami. Ciekawa była również prezentacja higieny pacjenta leżącego i poznanie różnych preparatów ułatwiających higienę bez użycia wody. Prezentacja psychologa była również interesująca, udało mi się pod koniec warsztatów zapytać o coś dla mnie indywidualnie ważnego i poradę, którą uzyskałam obecnie stosuję.

Przede wszystkim chciałam podziękować i pogratulować - podziękować za możliwość bezpłatnego szkolenia – podzielenia się swoją bardzo specyficzną wiedzą, a pogratulować przede wszystkim pomysłu, ale też realizacji warsztatów. Z racji mojej pracy zawodowej i społecznej mam dużo do czynienia z osobami potrzebującymi wsparcia, niedostosowanymi, a także rodzinami i osobami, które aktywnie szukają informacji i pomocy. To, co robicie jest bardzo, bardzo, bardzo potrzebne.

Nauczyłam się dużo, ale tez obserwowałam innych uczestników szkolenia. Widziałam jak im się rozjaśnia w głowie, jak dowiadują się o różnych preparatach i akcesoriach pomagających przy pielęgnacji, z jaką chęcią uczą się technik przesadzania, wspierania osoby chorej. Bardzo ważnym aspektem tych warsztatów było moim zdaniem także to, że powstała pewnego rodzaju wspólnota ludzi o podobnych doświadczeniach, problemach, że przez kilka godzin mogli porozmawiać z innymi osobami, w podobnej sytuacji, ale także z profesjonalistami.

Pragnę tą drogą podziękować za możliwość uczestniczenia w warsztatach dla opiekunów domowych , które odbyły się w ośrodku Konstancja. Profesjonalne szkolenie przeprowadzone przez fachowców w swojej dziedzinie i dało mi wiedzę teoretyczną i praktyczną w przygotowaniu się  do opieki bliskiej mi osoby. Wraz z innymi osobami, podobnymi do mnie, uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych "wczuwając" się w rolę chorego, co pozwoliło nam zrozumieć ich odczucia, oczekiwania, poznać co czują. Poznaliśmy procedury toalety chorego, obsługi w łóżku, a także metody w usprawnianiu ruchowym. Dostaliśmy też wsparcie psychologiczne, dotyczące  nas: metody odreagowywania stresu, radzenia sobie z nim, wzmocnienie sił do wyzwań w niesieniu pomocy osobie chorej. Podziękowanie należy się także wszystkim pracownikom Ośrodka uczestniczącym w profesjonalnym przygotowaniu do tych warsztatów.

Bardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia w warsztatach dla opiekunów. Cała część praktyczna, zarówno dot. czynności pielęgnacyjnych jak i opiekuńczych oraz produktów odpowiednich do pielęgnacji osób leżących były bardzo ciekawe i dały mi wiedzę jak należy zajmować się osobą niesamodzielną.

Bardzo dziękuję za wspaniałe warsztaty i dużą dawkę wiedzy, przede wszystkim praktycznej. Uważam, że warto organizować takie warsztaty, gdyż są bardzo pomocne dla osób zajmujących się bliskimi na co dzień w domu. Często tacy opiekunowie nie zdają sobie sprawy, że znając odpowiednie techniki można sobie trochę pomóc i zadbać także o siebie (swój kręgosłup, stawy, etc.).


Galeria
Odwiedź nasz kanał


Przychodnie MEDI-SYSTEM


* Pola wymagane
* Pola wymagane* Pola wymagane