Dziękujemy. Skontaktujemy się z Państwem w ciągu 24 godzin i potwierdzimy termin wizyty.
Dziękujemy! Formularz został przesłany pomyślnie.Rehabilitacja kardiologiczna

Dla nowych pacjentów » Rehabilitacja » Rehabilitacja kardiologiczna

Usługi z zakresu stacjonarnej rehabilitacji kardiologicznej w ramach kontraktu z NFZ są skierowane m.in. do chorych po ostrych incydentach sercowych, zabiegach kardiochirurgicznych, z wysokim ryzykiem powikłań sercowo-naczyniowych, z istniejącymi chorobami współistniejącymi.  Zgodnie z wymogami NFZ, rehabilitacja kardiologiczna (w zależności od kategorii) musi się rozpocząć nie później niż po 28, 42 lub 56 dniach od wypisu ze szpitala.  Program rehabilitacji obejmuje wielokierunkowe i kompleksowe działania, które zmierzają do zatrzymania postępów choroby oraz zapobiegania tragicznym powikłaniom.

Skierowanie na rehabilitację wystawia lekarz oddziału kardiologicznego, kardiochirurgicznego, chorób wewnętrznych, pediatrycznego lub poradni kardiologicznej bądź rehabilitacyjnej. Rodzaj świadczeń zależy od stopnia ryzyka incydentu sercowo-naczyniowego i wydolności fizycznej pacjenta.

Zespół Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej tworzą: kardiolodzy, lekarze rehabilitacji medycznej, interniści, rehabilitanci, psycholodzy, dietetycy i terapeuci zajęciowi.

Statystyki umieralności w ciągu roku i w kolejnych latach po zawale są w naszym kraju bardzo wysokie - co 11. pacjent umiera w ciągu 12 miesięcy po wypisie ze szpitala. Wynika to m.in. z niskiej dostępności do rehabilitacji kardiologicznej, z której korzysta niespełna 24 tys. pacjentów rocznie (w oddziale dziennym tylko ok. 4,5 tys.). Tymczasem potrzebuje jej niemal pół miliona Polaków.

ZAKRES USŁUGI

  • Kontrakt obejmuje rehabilitację kardiologiczną wczesną
  • Świadczenia są realizowane w warunkach stacjonarnych na 45-łóżkowym oddziale
  • Pobyt pacjenta na Oddziale trwa od 2 do 5 tygodni
  • Program obejmuje naukę eliminowania bądź redukowania negatywnych emocji takich jak stres czy lęk, nałogu palenia papierosów, nadwagi i otyłości, stanowiących ryzyko nawrotu choroby, oraz edukację w zakresie modyfikacji stylu życia i właściwego odżywiania
Dostępne w ośrodkach:Usługa dostępna w:

MEDI-system MARIANNA

Oddział rehabilitacji
Rehabilitacja kardiologiczna
Ośrodek opiekuńczo-leczniczy

Trasa Lubelska 13
05-462 Majdan gm. Wiązowna

nr tel. 22 266 88 42
Odwiedź nasz kanał

Przychodnie MEDI-SYSTEM


* Pola wymagane
* Pola wymagane* Pola wymagane